Zilele ClubFORD 2012 – un succes

Acest sfirsit de saptamina a insemnat pentru membrii comunitatii noastre momentul intilnirii cu prieteniii din tara, cu colegii de forum cu partenerii de discutii dar si un moment de relaxare si voie buna.

In perioada 1 – 4 iunie 2012 la Brasov au avut loc Zilele ClubFORD 2012. Editia a IV-a, organizata ca in fiecare an de Asociatia Non Profit ClubFORD Romania, i-a avut ca sponsori principali pe Ford Romania, BDT Ford, Axevo, Best Tyres si Repsol Romania alaturi de partenerii care au pus umarul al desfasurarea evenimentului Joycraft, Macromall Brasov si SCI Travel.

Invitatii speciali de anul acesta au fost cea mai veche si cea mai noua masina Ford din Romania: Ford T Speedster (1912) si B-Max (2012).

In premiera in Romania a fost prezentat publicului Ford B-MAX si chiar s-a facut o paralela intre cea mai veche si cea mai noua masina Ford din tara noastra.

Coloana de masini care a defilat timp de 40 de minute prin Brasov a fost formata din 91 de masini venite din toate colturile tarii iar pe parcursul celor 3 ore de show s-au defsasurat concursuri, au fost decernate premii si distractia a fost la cote maxime.

In incheiere lansez invitatia de a va alatura la anul editiei  a V-a a Zielelor ClubFORD!

Comments:1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *