2% pentru Asociatia Non Profit ClubFORD

Daca sunteti contribuabil (daca vreti sa directionati un procent din impozitul dvs.) nu trebuie decit sa completati cu datele dvs formularul corespunzator (200 sau 230) si apoi sa depuneti sau sa trimiteti acest formular la Administratia Financiara de care apartineti.

Sistemul 2% este destul de usor de folosit si adminstrat.

Cota de impozit de 2% din totalul impozitelor dumneavoastra din anul 2011 se va redirectiona catre Asociatia noastra. Noi vom primi acesti bani la sfirsitul anului 2012 si ii vom folosi ca si anul acesta pentru:
– organizare de evenimente;
– ajutorarea unor familii defavorizate;
– ajutorarea unor copii cu situatii dificile, etc.

Pentru mai multe detalii vizitati: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=144&t=75486

 

Comments:0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *